Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atomlodz/domains/polskiefirmy.org/public_html/includes/functions.php on line 614

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atomlodz/domains/polskiefirmy.org/public_html/includes/functions.php on line 614

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atomlodz/domains/polskiefirmy.org/public_html/includes/functions.php on line 1066

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atomlodz/domains/polskiefirmy.org/public_html/includes/functions.php on line 1252
Konto osobiste - koszt prowadzenia i obsługi - PolskieFirmy.org - katalog polskich firm
Proszę czekać...
zamknij
Katalog skutecznej promocji firm

Zaistniej w Internecie

Dodanie profilu działalności do Katalogu Skutecznej Promocji Firm z pewnością zwiększy zainteresowanie Twoją witryną internetową i ułatwi dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów!

Szczegółowe dane firmy

Szczegółowe dane firmy w naszym katalogu ułatwiają natychmiastowy kontakt z Twoją firmą w sprawie oferty handlowej. Profil Twojej firmy zaprezentowany jest w przejrzysty i czytelny sposób!

Prosty sposób promocji

Dodając firmę do katalogu zwiększasz szanse na poprawienie widoczności Twojego biznesu w Internecie. Tysiące potencjalnych klientów szukają co dzień w ten sposób atrakcyjnych ofert!

Konto osobiste - koszt prowadzenia i obsługi

Często zmusza niejako do tego pracodawca, nierzadko bank, przyznając kredyt, czy też inną pożyczkę. Jednym słowem – dziś bez konta osobistego nie jest łatwo. Czy jednak konta osobiste są opłacalne? Tutaj odpowiedzi są bardzo podzielone. 

Poruszając temat opłacalności kont osobistych, trzeba powiedzieć wprost – z reguły ich prowadzenie jest niedrogie. Rzadko się zdarzają konta stricte bezpłatne, jednak tanie już jak najbardziej. Każdy bank posiada w ofercie konta, których prowadzenie to koszt kilku złotych miesięcznie. Oczywiście większość klientów wie – to początek wydatków.


Koszt prowadzenia konta osobistego to nie tylko drobne kilka złotych comiesięcznej opłaty. Bardzo często okazuje się, że możliwości pobierania opłat jest o wiele więcej. Przykładem doskonałym jest tutaj opłata za wypłatę pieniędzy z bankomatu, opłaty za zaświadczenia czy też opłaty karne, wynikające z nieprzestrzegania warunków prowadzenia konta. Dodać można jeszcze oprocentowanie debetu oraz roczną opłatę za możliwość jego zaciągania. Dodać można również bardzo wiele innych opłat. Konta osobiste nie muszą być wcale tanie. 

Podsumowując – konto osobiste nie zawsze jest tanie, choć często właśnie na takie wygląda. Warto o tym wiedzieć i nie decydować się na zakładanie takiego, które jest po prostu za drogie. Najlepiej, przy każdej umowie konta zapoznać się szczegółowo z tabelą opłat i prowizji. Oczywiście można będzie w niej znaleźć bardzo wiele opłat, których wysokość niejednokrotnie może nas całkowicie zaskoczyć. Analiza cennika jest doskonałym rozwiązaniem. Rzecz jasna w przypadku wątpliwości, warto pytać i żądać wyjaśnienia spornych kwestii. Jeśli to nie nastąpi, nie warto ryzykować – należy pamiętać, że zobowiązania za prowadzenie konta mogą być egzekwowane nawet wiele lat po jego otwarciu. Sprawdzanie zapisów cennika, regulaminu oraz wszelkich innych zapisów to bardzo istotna sprawa. Tylko wtedy można mieć pewność, że opłaty nie będą na tyle duże, byśmy uznali konto za kompletnie nieopłacalne. 

Oczywiście i takie się znajdą – na rynku jest duża konkurencja, dzięki której można mieć pewność, ze można znaleźć konto, które naprawdę spełnia nasze oczekiwania. Wbrew pozorom jest ich bardzo wiele, często jednak dotarcie do nich jest trudniejsze – w końcu nikt nie reklamuje tanich, atrakcyjnych kont – z reguły reklamuje się te, na których można naprawdę dużo zarobić.